Ako to nakoniec dopadlo (pokračovanie jedného z mojich článkov)

Autor: Jozef Vyskoč | 27.7.2010 o 10:17 | Karma článku: 5,30 | Prečítané:  1199x

Začiatok nevyzeral dobre... požiadal som o informácie, ktoré podľa zákona musia byť sprístupnené každému, kto o to požiada, ale odpoveď obsahovala len časť z nich. Keď ani dvojnásobné opakovanie žiadosti nebolo úspešné, napísal som o tom na blogu. Potom sa do toho na môj podnet vložil Úrad na ochranu osobných údajov, skonštatoval porušenie §32 zákona o ochrane osobných údajov a uložil predmetnej organizácii povinnosť poskytnúť mi požadované údaje evidencie IS. O tomto výsledku ma Úrad informoval doporučeným listom, ale po neúspešnom pokuse o jeho doručenie (nebol som doma) ma Slovenská pošta zabudla informovať, že v jej priestoroch čaká takáto zásielka...

O liste Úradu som teda nevedel a tak ma trochu prekvapilo pozvanie z Národného centra zdravotníckych informácií (ktoré bolo onou predmetnou organizáciou) na osobné stretnutie. Prišiel som a už to nebolo tak, ako to vyzeralo na začiatku. V korektne vedenom rozhovore sme si vyjasnili, ako došlo k onomu neposkytnutiu informácií, dostal som ospravedlnenie, požadovanú evidenciu IS a k tomu naviac kôpku informačných materiálov o eHealth. Rozhovor potom akosi prirodzene prešiel do dlhšej zaujímavej diskusie o rôznych aspektoch bezpečnosti, ochrany osobných údajov, legislatívy, a ďalších problémov, ktoré súvisia s eHealthom. Skrátka, získal som oveľa viac informácií, ako som pôvodne žiadal ... a poopravil som si mienku o vzťahu národného operátora eHealth k ochrane osobných údajov. A keď som sa takto nepriamo dozvedel o existencii listu od Úradu, úspešne som ho vymámil od pracovníčky na pošte. Taký malý happy-end :-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Voliť proti Kotlebovi nebude bolieť

Ktovie, ako na voličov zapôsobí Klusov sľub vyčistiť úrady od rodinkárstva. Zdá sa totiž, že práve to im neprekáža v prípade ĽSNS.

DOMOV

Politický geograf Madleňák: Neviem, či v Lučenci poznajú Luntera či Mičeva

Extrémista Marian Kotleba ťaží v banskobystrickej župe aj zo slabej informovanosti tamojších voličov, hovorí pre SME politický geograf TIBOR MADLEŇÁK.

DOMOV

Nemýľte sa, toto nie je vaše Slovensko, zaznelo Kotlebovi pod oknom

Na to, aby zlo víťazilo, stačí, aby dobrí ľudia nerobili nič, pripomenul prezident Andrej Kiska.


Už ste čítali?